Truppen til årets sidste 3F Superligakamp

05.12.2025 09:34

Over 1.000 striber har meldt sin ankomst i udebaneafsnittet, når vi i aften kl. 19.00 møder FC Fredericia i den sidste ligakamp, inden vinterpausen. Alexander Zorniger har netop udtaget de 20 striber, der skal repræsentere klubben på banen.

Den fynske passion kan oftes mærkes på den anden side af begge bælterne, men i aften er den særlig stærk i trekantsområdet, da over 1.000 striber har sikret sig plads i udebaneafsnittet, når vi tørner sammen med FC Fredericia. 

Årets sidste kamp i 3F Superliga venter, og den vi du ikke gå klip af. Derfor skal du skynde dig at få plads på lægterne her. 

Cheftrænerne har også fyld en bus med striber, der skal kæmpe for klubben på banen, og den består af følgende: 

Truppen:

Viljar Myhra
Theo Sander

Adam Sørensen
Bjørn Paulsen
Nicolas Bürgy
Fiete Arp
Rasmus Falk
Jona Niemiec
Julius Berthel Askou Harvey
Gustav Grubbe
Marcus McCoy
Noah Ganaus
Max Ejdum
Leeroy Owusu
Ismahila Ouedraogo
William Martin
Yaya Bojang
Elias Hansborg-Sørensen
James Gomez
Jay-Roy Grot

Kan du ikke komme til Fredericia i aften, så skal du ikke snydes for stribet fodbold, selvom 3F Superliga går på vinterpause. Torsdag den 11. december får vi besøg af AGF i den første af to kvartfinaler i denne sæsons udgave af Oddset Pokalen. Du kan sikre dig billet til kampen her!