Vi åbner flere boder og lancerer nyt område og til Randers FC-kampen

08.08.2025 10:33

Interessen og opbakningen til holdet har været fænomenal, og flere og flere striber drager mod stadion for at støtte holdet. Når vi på mandag tager imod Randers FC på Nature Energy Park, bliver det med flere nye initiativer rundt om stadion.

Opbakningen til holdet har været fænomenal i sæsonens første tre kampe, hvor vores udebaneafsnit har været udsolgt i både Herning og Vejle.  

På hjemmebane var hele 12.394 stribede fans samlet og skabte en imponerende kulisse til sæsonens første hjemmekamp, hvor vi besejrede Viborg FF med 3-1.  

Så mange mennesker giver ikke bare en fantastisk stemning og opbakning fra tribunerne – det skaber også liv og aktivitet i fanzonerne, boderne og bag tribunerne på Nature Energy Park. 
 
Ny pølsemix-bod og mad fra byen rykker ind 

Derfor åbner vi nu endnu flere boder, hvor du kan købe klassikerne fra stadion - både hvad angår mad og drikke - så vi sikrer den bedst mulige stadionoplevelse for alle. 

Vores dygtige stadionguides har det store overblik på stadion, og de vil hjælpe jer rundt, så alle stribede fans får den bedst mulige stadionoplevelse.

I Faxe Kondi Familiezonen åbner vi en ny bod med øl, sodavand og franske hotdogs. Her får vi også besøg af en foodtruck fra Niro Sushi, hvor du kan købe Fish&Chips.  

Bag Barfoed Tribunen åbner vi samtidig et nyt madområde, der blandt andet byder på en ny pølsemix-bod, hvor du kan få stillet sulten. 

Foran Richard Møller Nielsen-Tribunen vil der også være mulighed for at købe Fish&Chips. Her er det Gordon Sushi, der står klar i deres foodtruck.  

’Vin og Bobler’ åbner bag Richard Møller Nielsen-tribunen 

Mandag åbner vi også et nyt område ved Richard Møller Nielsen-Tribunen kaldet Vin og Bobler.  

Her kan du slukke tørsten i gode vine og mousserende bobler fra H.J. Hansen og samtidig nyde de grønne områder omkring Albani Fanzone.  

Vin og Bobler vil fremover være et fast koncept i sommermånederne bag Richard Møller Nielsen-Tribunen, hvor du kan nyde en sensommeraften med et godt glas i hånden.  

Ny scene i Faxe Kondi Familiezonen 

Inden mandagens kamp mod Randers FC er der rig mulighed for at slå sig løs og varme op i Faxe Kondi Familiezonen. 

Her præsenterer vi nemlig en helt ny scene og skyder en EA FC 25-turnering (tidligere FIFA) i gang, hvor man kan vinde en signeret OB-trøje. 

Faxe Kondi Scenen vil over de næste fire hjemmekampe – med start den 11. august og finalerunde inden superligakampen mod FC Fredericia den 19. september – være vært for OB & Faxe Kondis Mesterskab i EA FC 25, som vi holder i samarbejde med Odense FIFA Klub. 

OB - Randers FC sparkes i gang på mandag kl. 19.00, men dørerne til Albani Fanzone og Faxe Kondi Familiezone åbner allerede kl. 17.00 Du sikrer dig en billet eller et sæsonkort til kampen her.